Genel Bilgiler

 

Tarihçe

Müzik Bölümü 2006 yılında Rektör Prof. Dr. Necla Pur, Dekan Prof. Nazan Erkmen ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Filiz Kamacıoğlu tarafından kurulmuştur. Bölüm, 2008-2009 Öğretim yılında 10 öğrenci kabul ederek Prof. Dr. Ece Karşal Başkanlığı’nda Acıbadem Kampüsü’nde eğitime başlamıştır. 

 

Bölümün Amacı

Evrensel ölçütlerde başarı kazanıp ülkemizi temsil edebilecek müzisyen, solist ve kompozitörlerin yetiştirilmesi, uluslararası müzik sanatı eğitiminde eş değerlik sağlamak müzik programının hedefidir. Müzik bölümü; bilgi ve becerilerini yaratıcı alanda kullanabilecek sanatçılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 

 

Eğitim

2008 yılında eğitime başlayan Müzik Bölümü; Kompozisyon, Flüt, Piyano, Keman, Viyola, Viyolonsel ve Kontrbas branşlarında eğitim vermektedir. Müzik Bölümü’nün 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde eğitim vermektedir. 

Program, kompozitör veya solist olmanın yanı sıra, müzik ile ilgili teknolojiyi kullanabilen, alanı ile ilgili literatür bilgisi ve donanımına sahip olan, bilgisini disiplinler arası alanlarda kullanabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler, çalgı ve kompozisyon branşlarında, konularında uzman öğretim elemanları ile birebir çalışabilmektedir. Müzik bölümü öğrencileri, solistlik veya kompozitörlük eğitimlerininin yanı sıra, alabilecekleri çeşitli seçmeli dersler ile program çerçevesinde ilgi duydukları diğer alanlarda da eğitim alma şansına sahiptir. 

 


Bu sayfa Müzik tarafından en son 24.10.2019 10:16:54 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM